Ile kosztuje Crunchyroll w Polsce? Cena w 2024 roku

Reklama

Polscy fani anime w ostatnich latach mają wiele powodów do radości. Japońskie animacje coraz częściej pojawiają się na Netflixie, a w całej Polsce powstają sklepy z mangą. Choć Crunchyroll, największy serwis streamingowy poświęcony tej tematyce, wciąż nie oferuje polskich napisów, to użytkownicy z Polski mogą wykupić subskrypcję w zaskakująco dobrej cenie. Ile kosztuje Crunchyroll w Polsce w 2024 roku? Jakie anime są na nim dostępne?

Dwa plany subskrypcji Crunchyroll – ile kosztują?

Crunchyroll oferuje dwa plany subskrypcji:

  • Plan Fan za 20 zł / miesiąc, czyli 240 zł / rok,
  • Plan Mega Fan za 25 zł / miesiąc lub 250 zł / rok.

Oba plany różnią się nie tylko ceną, ale też możliwością oglądania offline, liczbą dostępnych treści oraz liczbą urządzeń, z których można jednocześnie korzystać.

Fan

Plan Fan kosztuje 20 zł miesięcznie. Nie da się go od razu wykupić w subskrypcji rocznej, a płatności są pobierane raz w miesiącu. W tej cenie serwis zapewnia dostęp do całej biblioteki anime, w tym najnowszych odcinków tuż po japońskiej premierze. Posiadacze subskrypcji Fan mogą oglądać anime na Crunchyroll bez ograniczeń, zarówno po japońsku, jak i angielsku. Serwis zapewnia również angielskie napisy do każdego odcinka.

Mega fan

Plan Mega Fan kosztuje 25 zł miesięcznie, ale serwis oferuje zniżkę, jeśli zdecydujemy się wykupić go od razu na cały rok. Wówczas cena Crunchyroll to 250 zł rocznie, czyli 20,83 zł miesięcznie. Oferta jest atrakcyjna, szczególnie że pakiet Mega Fan w wersji na rok jest nieznacznie droższy od pakietu Fan, a w zamian zapewnia szereg atrakcyjnych korzyści. Jakich?

Użytkownicy w pakiecie Mega fan mogą oglądać anime nawet na czterech urządzeniach jednocześnie. Co więcej, Crunchyroll umożliwia im ściągnięcie wybranych produkcji i obejrzenie ich offline, bez dostępu do internetu. Pakiet Mega fan zapewnia również dostęp do Crunchyroll Game Vault, czyli zbioru gier komputerowych związanych z tematyką anime. Wszystkie wspomniane benefity obowiązują jedynie w pakiecie Mega fan.

Czy można oglądać Crunchyroll za darmo?

Niestety nie da się oglądać Crunchyroll za darmo. Od 2022 roku serwis nie oferuje już dostępu do wybranych anime w zamian za reklamy. Przychody z nich nie były wystarczające, żeby pokryć koszty działania strony, a fani anime muszą wykupić subskrypcję, jeśli chcą legalnie oglądać interesujące ich produkcje.

Co istotne, Crunchyroll oferuje 14-dniowy, bezpłatny okres próbny dla wszystkich nowych użytkowników. Warto z niego skorzystać, żeby sprawdzić, jakie funkcjonalności zapewnia najpopularniejszy serwis z anime.

Reklama

Czy na Crunchyroll są polskie napisy?

Na Crunchyroll nie ma polskich napisów. Wszystkie produkcje są dostępne po japońsku lub angielsku, wraz z angielskimi napisami. Sprawia to, że serwis stanowi idealne miejsce do oglądania anime po angielsku. Większość dialogów jest na tyle prosta, że znajomość języka na poziomie B2 wystarczy do swobodnego rozumienia słów wypowiadanych przez bohaterów.

Crunchyroll Polska – kiedy serwis streamingowy wejdzie do Polski?

Kilka lat temu pojawiły się plotki o możliwym wejściu Crunchyroll na polski rynek. Teraz wiemy już, że tak się nie stało, a serwis jak na razie nie jest zainteresowany dalszą ekspansją w Europie Środkowo-Wschodniej. Oczywiście polscy użytkownicy mogą wykupić subskrypcję w bardzo atrakcyjnej cenie, ale Crunchyroll jak na razie nie śpieszy się z przygotowywaniem polskich napisów, skupiając się bardziej na rynku amerykańskim czy brytyjskim. Oznacza to, że Crunchyroll prawdopodobnie nie wejdzie do Polski w ciągu najbliższych lat.

Jakie anime są dostępne na Crunchyroll?

Baza anime dostępnych na Crunchyroll jest bardzo szeroka. Są to zarówno najbardziej znane produkcje, kultowe klasyki, jak i mniej znane anime. Wybór jest ogromny, a w serwisie pojawia się też bardzo dużo nowości, w tym nowe odcinki Frieren. U kresu drogi oraz The Apothecary Diaries.

Wśród najbardziej znanych produkcji warto wymienić Jujutsu Kaisen, Attack on Titan oraz One Piece. Osobiście natomiast polecam 86 Eighty-Six oraz Parasyte The Maxim. Oba tytuły to świetne anime, utrzymane w odmiennej konwencji, ale wciągające i opowiadające bardzo poruszające historie.

Czy subskrypcja Crunchyroll się opłaca?

Crunchyroll to idealny serwis dla fanów anime. Cena subskrypcji jest niska, odpowiada cenie HBO Max czy SkyShowtime. Polecam sprawdzić ofertę nawet osobom, które nie przepadają za anime, bo w bibliotece Crunchyroll znajdują się setki tytułów. Wiele z nich trzyma bardzo wysoki poziom, choć w ofercie serwisu brakuje mi kilku klasyków. Mimo to uważam, że subskrypcja Crunchyroll się opłaca!

Reklama

Napisz komentarz

By korzystać ze strony, zaakceptuj ciasteczka. Więcej informacji

Strona korzysta z ciasteczek (głównie Google Analytics) w celu zapewnienia jak najlepszej technicznej jakości usług. Ciasteczka są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania strony, dlatego prosimy cię o zaakceptowanie naszej polityki.

Zamknij