Ile kosztuje Disney Plus w 2024 roku? Cena Disney+ za miesiąc i rok

Reklama

Disney Plus to, obok Netflixa i HBO Max, najpopularniejszy serwis streamingowy w Polsce. Ile kosztuje subskrypcja w pakiecie na miesiąc i na rok? Jaka jest cena Disney+ w 2024 roku? Sprawdziliśmy to!

Ile kosztuje Disney+? Cena w 2024 roku

Disney+ kosztuje 37,99 zł miesięcznie lub 379,90 zł rocznie. To aktualna cena, która obowiązuje w 2024 roku dla wszystkich użytkowników z Polski. Koszt wykupienia subskrypcji za granicą jest inny i różni się w zależności od kraju zamieszkania.

Wszystkie osoby, które chcą dołączyć do Disney+ mają do wyboru dwie opcje:

  • subskrypcję miesięczną w cenie 37,99 zł (opłata pobierana co miesiąc),
  • subskrypcję roczną w cenie 379,90 zł rocznie, czyli 31,66 zł miesięcznie (opłata pobierana raz na rok).

Jak widać, Disney+ oferuje zniżkę dla użytkowników, którzy wybiorą subskrypcję na cały rok. Jeśli zdecydujesz się płacić na abonament miesięczny i będziesz go opłacać przez pełne 12 miesięcy, zapłacisz łącznie 455,88 zł. Natomiast jeśli wybierzesz Disney Plus w subskrypcji rocznej, oszczędzisz 75,98 zł rocznie, czyli 6,33 zł miesięcznie, a więc dostaniesz dwa miesiące za darmo. Nie jest to majątek, ale każdy rabat ma znaczenie!

Czy na Disney+ jest darmowy okres próbny?

Niestety, na Disney+ nie ma i nigdy nie było darmowego okresu próbnego. Dostęp do platformy jest płatny, a żeby oglądać znajdujące się na niej treści, trzeba wykupić miesięczną lub roczną subskrypcję. Najtańszym sposobem na dostęp do filmów i seriali na Disney+ jest zakup abonamentu na miesiąc, obejrzenie najciekawszych produkcji, a następnie rezygnacja z subskrypcji.

Reklama

Na ilu urządzeniach naraz można oglądać Disney+?

Disney+ można oglądać naraz na 4 urządzeniach, przy czym serwis umożliwia stworzenie maksymalnie 7 profili dla użytkowników. Platforma przygotowała specjalną aplikację na telefony, tablety oraz telewizory Smart TV, obsługuje również Google Chromecast oraz widzów korzystających ze zwykłego komputera.

Czy na Disney Plus są reklamy?

Na Disney Plus aktualnie nie ma reklam, ale serwis pracuje nad wprowadzeniem tańszego planu z reklamami. Pierwsze testy już trwają, a niektóre kraje (m.in. Kanada, Wielka Brytania, Niemcy, Francja) już otrzymały dostęp do subskrypcji z reklamami, która kosztuje o kilka dolarów mniej, od tej tradycyjnej. Plan z reklamami trafi do Polski w 2024 roku. Gdy tylko to się stanie, zaktualizujemy tekst!

Czy warto wykupić Disney+?

Disney+ to jedna z największych i najpopularniejszych platform streamingowych w Polsce. Dzięki bogatej bibliotece tytułów Polacy wybierają ją równie chętnie, co konkurencję. Jeśli chodzi o koszty, cena Netflixa w najczęściej wybieranym pakiecie premium jest znacznie wyższa od subskrypcji Disney+ (720 zł wobec 379,90 zł na rok), zaś HBO Max jest tańsze (234,99 zł wobec 379,90 zł na rok).

W katalogu Disney Plus znajdują się produkcje Disneya, Pixara, Marvela oraz National Geopgraphic. Łącznie jest w nim ok. 2000 pozycji, przy czym większość to znane hity i klasyka kina. Platforma stawia głównie na rozpoznawalne marki. Na Disney+ możesz zobaczyć przygody superbohaterów z Marvela, filmy i seriale ze świata Gwiezdnych Wojen, a także kultowe już animacje Disneya oraz Pixara.

Subskrypcję Disney+ powinni wybrać przede wszystkim miłośnicy wspomnianych wyżej marek oraz fani amerykańskiego studia. Oferta serwisu jest bogata, ale osobiście brakuje mi w nim większej liczby niezależnych produkcji, które niekoniecznie należą do najbardziej znanych filmowych uniwersów. Co więcej, koszt subskrypcji Disney+ jest dość wysoki, szczególnie na tle HBO Max i Amazon Prime Video, które w mojej opinii oferują lepszy stosunek ceny do jakości. Ostateczna decyzja należy jednak do Ciebie!

Reklama

Napisz komentarz

By korzystać ze strony, zaakceptuj ciasteczka. Więcej informacji

Strona korzysta z ciasteczek (głównie Google Analytics) w celu zapewnienia jak najlepszej technicznej jakości usług. Ciasteczka są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania strony, dlatego prosimy cię o zaakceptowanie naszej polityki.

Zamknij