Ile kosztuje Netflix w 2024 roku? Ceny planów subskrypcji na Netflixie

Reklama

Netflix to najpopularniejszy serwis streamingowy w Polsce i na świecie. Jego użytkownicy otrzymują dostęp do tysięcy filmów oraz seriali w zamian za comiesięczną opłatę. Jaka jest jej wysokość i ile kosztuje Netflix? Sprawdziliśmy ceny planów subskrypcji na Netflixie. Oto one!

Trzy plany subskrypcji Netflix – ile kosztują?

Cena Netflixa zależy od pakietu, który wybrał użytkownik. Obecnie są dostępne aż trzy plany subskrypcji Netflixa:

 • Plan podstawowy za 29 zł / miesiąc, czyli 348 zł / rok.
 • Plan standardowy za 43 zł / miesiąc, czyli 516 zł / rok.
 • Plan premium za 60 zł / miesiąc, czyli 720 zł / rok.
Cena za miesiącCena za rok
Pakiet podstawowy29 zł348 zł
Pakiet standardowy43 zł516 zł
Pakiet premium60 zł720 zł

Czym różnią się poszczególnie plany? Poniżej dokładnie opisaliśmy zawartość każdego z nich.

Podstawowy

Podstawowa subskrypcja Netflixa kosztuje 29 zł miesięcznie. To porównywalna lub nieco wyższa cena od bezpośredniej konkurencji takiej jak HBO Max, Showmax, Disney Plus czy Amazon Prime Video. Należy jednak zauważyć, że Netflix za 29 zł miesięcznie oferuje znacznie gorsze warunki. Pakiet podstawowy obejmuje:

 • Dostęp do wszystkich filmów, seriali i gier bez reklam,
 • Możliwość oglądania Netflixa i pobierania materiałów jednocześnie na 1 urządzeniu,
 • Filmy i seriale w jakości HD, czyli 720p.

Choć podstawowy pakiet Netflix kosztuje jedynie 29 zł miesięcznie, to opcja ta opłaca się jedynie osobom, które same korzystają z serwisu i nie przeszkadza im słabsza jakość odtwarzanych materiałów.

Reklama

Standardowy

Standardowa subskrypcja Netflixa kosztuje 43 zł miesięcznie. W tej cenie otrzymasz:

 • Dostęp do wszystkich filmów, seriali i gier bez reklam,
 • Możliwość oglądania Netflixa i pobierania materiałów jednocześnie na 2 urządzeniach,
 • Filmy i seriale w jakości Full HD, czyli 1080p.

Jak widać, standardowy pakiet Netflix zapewnia znacznie większe możliwości od podstawowego, a jakość Full HD wystarczy dla większości użytkowników, którzy oglądają filmy i seriale na domowym telewizorze, konsoli czy komputerze.

Premium

Subskrypcja premium Netflixa kosztuje 60 zł miesięcznie. W tej cenie otrzymasz:

 • Dostęp do wszystkich filmów, seriali i gier bez reklam,
 • Możliwość oglądania Netflixa jednocześnie na 4 urządzeniach,
 • Możliwość pobierania materiałów jednocześnie na 6 urządzeniach,
 • Dźwięk 3D, czyli wysokiej jakości dźwięk przestrzenny,
 • Filmy i seriale w jakości Ultra HD, czyli w rozdzielczości 4K.

Pakiet premium Netflixa to obowiązkowy zakup dla wszystkich kinomanów i najbardziej wymagających użytkowników. Jakość 4K zapewnia najlepszy możliwy obraz, a Dźwięk 3D pozwala przenieść się w świat filmu. Należy jednak pamiętać, że w praktyce różnicę widać i słychać na dobrych telewizorach oraz zestawach kina domowego.

Czy jest darmowy plan subskrypcji Netflix?

Niestety Netflix nie oferuje darmowego planu subskrypcji. Co więcej, od 2020 roku platforma streamingowa nie oferuje również bezpłatnego okresu próbnego. Oznacza to, że jeśli chcesz korzystać z Netflixa, musisz za niego zapłacić.

Minimalny okres, na który można wykupić subskrypcję to jeden miesiąc. W każdej chwili możesz zrezygnować z abonamentu. Rezygnacja z Netflixa nic nie kosztuje, a platforma po prostu nie pobierze płatności za następny miesiąc. Możesz oglądać filmy i seriale aż do końca opłaconego okresu rozliczeniowego.

Reklama

Reklamy na Netflixie – kiedy się pojawią i jak wpłyną na cenę?

W 2024 roku Netflix wprowadzi reklamy. Będą się one wyświetlać jedynie w najtańszych pakietach subskrypcyjnych. Ich cena ma być niższa, niż obecnie, choć platforma streamingowa zapewne wykorzysta okazję, że podwyższyć koszt abonamentu dla wszystkich użytkowników.

Jak na razie nie znamy ceny subskrypcji Netflixa z reklamami. Różnica niemal na pewno będzie niewielka – wyniesie kilka lub kilkanaście złotych miesięcznie. Gdy tylko Netflix ujawni cenę subskrypcji pakietu z reklamami, zaktualizujemy artykuł i podamy jej koszt.

Czy Netflix się opłaca?

Netflix w wersji premium to najdroższa ze wszystkich platform streamingowych. Co więcej, serwis nie oferuje żadnych zniżek za regularne opłacanie abonamentu, co stało się już standardem w branży. Dla porównania, cena HBO Max w comiesięcznej subskrypcji to 29,99 zł miesięcznie, ale zakup rocznej subskrypcji kosztuje jedynie 234,99 zł, co przekłada się na aż 34 proc. oszczędność:

Podobnie wygląda sytuacja z innymi konkurentami Netflixa, takimi jak Disney Plus czy Amazon Prime Video. Każdy z nich jest tańszy lub oferuje podobną cenę, ale tylko, jeśli porównamy ją z podstawowym pakietem Netflixa.

Rzecz w tym, że konkurencyjne platformy mają zupełnie inną ofertę filmów i seriali, a większość z nich nie oferuje żadnych gier. W praktyce Netflix jest opłacalny, ale tylko, jeśli chcesz obejrzeć konkretne produkcje dostępne tylko w tym serwisie. Pamiętaj, że zawsze możesz zrezygnować z abonamentu lub zawiesić go na miesiąc lub dwa. Inną opcją jest zmiana pakietu na niższy – z premium na standardowy, albo ze standardowego na podstawowy. To jedyne skuteczne sposoby, który umożliwiają oszczędzanie na subskrypcji Netflixa!

Reklama

Napisz komentarz

By korzystać ze strony, zaakceptuj ciasteczka. Więcej informacji

Strona korzysta z ciasteczek (głównie Google Analytics) w celu zapewnienia jak najlepszej technicznej jakości usług. Ciasteczka są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania strony, dlatego prosimy cię o zaakceptowanie naszej polityki.

Zamknij