Ile kosztuje CDA Premium w 2024 roku? Cena subskrypcji CDA Premium

Reklama

CDA Premium to jedna z kilku platform streamingowych, która działa wyłącznie na polskim rynku. Na tle konkurencji wyróżnia się niską ceną, ciekawą strategią marketingową oraz bogatą ofertą niszowych produkcji, których nie da się zobaczyć nigdzie indziej. Jaka jest cena subskrypcji CDA Premium? Co obejmuje i czy warto ją kupić? Wyjaśniam, ile kosztuje CDA Premium w 2024 roku.

Ile kosztuje CDA Premium? Cena w 2024 roku

CDA Premium kosztuje 23,99 zł miesięcznie przy płatności kartą kredytową, a 27,99 zł miesięcznie przy płatności szybkim przelewem internetowym, telefonem lub BLIK-iem. Oznacza to, że roczny koszt subskrypcji wynosi odpowiednio 287,88 zł oraz 335,88 zł. Płatność jest pobierana co miesiąc, nie ma możliwości wykupienia abonamentu na cały rok.

Cena CDA Premium jest zbliżona do ceny subskrypcji innych serwisów streamingowych. Dla porównania, HBO Max na rok kosztuje 234,99 zł, zaś Netflix na rok w pakiecie premium kosztuje aż 720 zł. Warto jednak pamiętać, że to ogromne, międzynarodowe korporacje, a CDA jest niewielką firmą, która działa jedynie na polskim rynku.

Użytkownicy mogą zapłacić za subskrypcję CDA Premium na cztery sposoby:

  • kartą płatniczą Mastercard lub VISA,
  • szybkim przelewem lub BLIK-iem przez usługę imoje,
  • telefonem, a konkretniej środkami z konta w sieciach komórkowych: Play, T-Mobile, Orange oraz Plus,
  • kuponem, kupionym np. jako prezent.

Najbardziej opłaca się pierwszy sposób, bo jest najtańszy.

Reklama

Dlaczego CDA Premium oferuje zniżkę za płatność kartą?

CDA Premium oferuje niewielką zniżkę za płatność kartą, żeby przyciągnąć do siebie większą liczbę użytkowników. Polacy kochają rabaty, nawet niewielkie, więc chętniej decydują się na skorzystanie z usługi.

Trzeba jednak przyznać, że zniżka za płatność kartą to nietypowy pomysł. Dlaczego? Opłaty transakcyjne przy płatnościach kartą są nieco wyższe, niż w przypadku szybkich przelewów internetowych czy BLIK-a. A zatem serwis oferuje taniej tę wersję subskrypcji, na której mniej zarabia.

To szalone podejście, ale tylko na pierwszy rzut oka, bo strategia cenowa CDA Premium ma głęboki sens. Choć da się jednorazowo wykupić na miesiąc dostęp do filmów i seriali, to serwis nagradza użytkowników, którzy chcą zostać z nim na dłużej i decydują się na stałą subskrypcję. Co prawda można z niej w każdej chwili zrezygnować, ale wielu widzów z rozpędu zostanie z platformą na dłużej, lub po prostu zapomni anulować abonamentu. Całkiem sprytne, prawda?

Czy można oglądać CDA Premium za darmo?

Niestety nie da się oglądać CDA Premium za darmo. Sam serwis CDA, który zawiera treści tworzone przez społeczność, jest darmowy i zarabia na wyświetlaniu reklam. Jednak żeby uzyskać dostęp do treści Premium, trzeba wykupić subskrypcję na co najmniej miesiąc.

Kiedyś CDA Premium oferowało darmowy okres próbny, trwający 14 dni. Opcja ta zniknęła kilka lat temu, a od tego czasu dostęp do treści w ramach usługi Premium jest płatny. Oznacza to, że aktualnie nie ma możliwości przetestowania CDA Premium za darmo.

Reklama

Czy na CDA Premium są reklamy?

Na CDA Premium nie ma reklam. Jedną z korzyści z wykupienia subskrypcji jest usunięcie reklam, które wyświetlają się przed filmami na zwykłym CDA. Na abonament czasami decydują się użytkownicy, którzy mają dość reklam i chcą się ich skutecznie pozbyć.

Jakie filmy i seriale są dostępne na CDA Premium?

CDA Premium udostępnia niszowe, mało znane filmy i seriale. Biblioteka produkcji jest bardzo bogata i składa się z niemal 15 000 tytułów, przy czym większość z nich to kino klasy B i Z. Na CDA Premium znajduje się przede wszystkim kino gatunkowe: horrory, romanse, thrillery, kino akcji i erotyczne, a także niszowe filmy z Polski, Europy i całego świata.

Platforma może się również pochwalić kilkoma popularnymi serialami, najbardziej znanym z nich jest Peaky Blinders. Znajdziemy na niej również szereg hollywoodzkich hitów, takich jak Green Book, Furia, Wilk z Wall Street oraz Uprowadzona. Warto samodzielnie przejrzeć bibliotekę filmów i seriali CDA Premium, bo zdecydowanie jest co oglądać.

Czy warto wykupić subskrypcję CDA Premium?

CDA Premium ma największą bibliotekę tytułów ze wszystkich platform streamingowych w Polsce. Jednak najważniejsza jest nie ilość, a jakość. Niestety większość produkcji dostępnych w serwisie jest słaba lub wręcz beznadziejna. Wśród morza tandety można znaleźć wiele godnych uwagi perełek, ale nie każdy ma na to czas lub ochotę.

Osobiście polecam przejrzeć filmy i seriale dostępne w CDA Premium i sprawdzić, czy w bazie są godne uwagi produkcje. Jeśli uda się coś znaleźć, to zawsze można wykupić subskrypcję na miesiąc lub dwa, a następnie z niej zrezygnować.

Reklama

Napisz komentarz

By korzystać ze strony, zaakceptuj ciasteczka. Więcej informacji

Strona korzysta z ciasteczek (głównie Google Analytics) w celu zapewnienia jak najlepszej technicznej jakości usług. Ciasteczka są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania strony, dlatego prosimy cię o zaakceptowanie naszej polityki.

Zamknij