Ile kosztuje Apple TV+ w 2024 roku? Cena subskrypcji

Reklama

W 2019 roku Apple otworzyło własną platformę streamingową, na której znajdują się tylko i wyłącznie oryginalne produkcje. Baza treści nie jest aż tak bogata, jak u konkurencji, ale serwis wciąż cieszy się ogromną popularnością wśród polskich użytkowników. Ile kosztuje Apple TV+ w 2024 roku? Czy warto wykupić subskrypcję i jak przetestować ją za darmo?

Ile kosztuje Apple TV+? Aktualna cena

Cena Apple TV+ to 34,99 zł / miesiąc, czyli 419,88 zł / rok. W tej kwota użytkownicy otrzymują dostęp do wszystkich oryginalnych produkcji Apple. Nie jest to mały wydatek. Konkurencyjne serwisy streamingowe takie jak HBO Max czy Disney+ są zauważalnie tańsze, a do tego oferują znacznie bogatszą bibliotekę filmów i seriali.

Warto jednak wspomnieć, że Apple TV+ stanowi część szerszej oferty Apple One, która zbiera wszystkie usługi amerykańskiej firmy w jednym abonamencie. Oczywiście można wykupić dostęp tylko do serwisu streamingowego za 34,99 zł miesięcznie, ale szersza subskrypcja Apple One po prostu bardziej się opłaca.

Podstawowy pakiet indywidualny Apple One kosztuje 39,99 zł / miesiąc i obejmuje dostęp do Apple TV+, a także Apple Music, Apple Arcade oraz 50 GB miejsca w chmurze iCloud+. Natomiast pakiet dla rodziny kosztuje 49,99 zł / miesiąc. W jego skład wchodzi Apple TV+, Apple Music, Apple Arcade oraz aż 200 GB miejsca w iCloud+. Z pakietu rodzinnego może korzystać naraz aż sześć osób.

Reklama

Jak oglądać Apple TV+ za darmo?

Apple TV+ można oglądać za darmo w ramach 7-dniowego, bezpłatnego okresu próbnego dla nowych użytkowników. Oferta dotyczy wszystkich osób, które dotychczas nie korzystały z subskrypcji serwisu streamingowego, nawet jeśli mają już konto Apple. Z okresu próbnego można zrezygnować w dowolnym momencie i nie ponosi się za to żadnych opłat. Po upływie siedmiu dni subskrypcja automatycznie się przedłuża, a serwis pobiera płatność w wysokości 34,99 zł.

Wszystkie osoby, które kupiły urządzenia Apple takie jak iPhone, iPad czy MacBook, otrzymują bezpłatny dostęp do Apple TV+. Firma przyznaje im darmową subskrypcję na okres 3 miesięcy, 6 miesięcy lub aż 12 miesięcy, w zależności od rodzaju sprzętu. Prezent trzeba aktywować na koncie Apple w ciągu 90 dni od dokonania zakupu.

Czy na Apple TV+ są reklamy?

Na Apple TV+ nie ma żadnych reklam. Co więcej, serwis deklaruje, że nigdy ich nie wprowadzi, a oryginalne produkcje Apple będą dostępne dla wszystkich subskrybentów Apple TV+ oraz Apple One bez żadnych ograniczeń. Jedno konto może mieć naraz aż sześciu użytkowników (wliczając właściciela). Serwis umożliwia również pobieranie filmów i seriali, a następnie oglądanie ich offline, bez dostępu do internetu.

Apple TV+ – czy warto?

Apple TV+ to, obok Netflixa, najdroższy z serwisów streamingowych na polskim rynku. Baza dostępnych filmów i seriali jest ograniczona do oryginalnych produkcji Apple, których nie ma zbyt wiele.

Na szczęście jakość Apple Originals jest z reguły wysoka, głównie dzięki dużym budżetom. Większość z nich zbiera również dobre recenzje, zarówno od widzów, jak i krytyków. Najbardziej znane produkcje Apple Originals to:

  • serial science fiction Rozdzielenie (Severance),
  • serial science fiction For All Mankind
  • serial komediowy The Morning Show,
  • serial science fiction Silos,
  • serial historyczny Shantaram,
  • serial science fiction Fundacja,
  • serial komediowy Ted Lasso,
  • serial dokumentalny Prehistoryczna Planeta.

Tak naprawdę lista oryginalnych produkcji Apple jest znacznie szersza, a ich pełna lista znajduje się na stronie internetowej Apple TV+. Warto tam zajrzeć i sprawdzić przed zakupem, czy w bibliotece serwisu są interesujące filmy i seriale!

Reklama

Napisz komentarz

By korzystać ze strony, zaakceptuj ciasteczka. Więcej informacji

Strona korzysta z ciasteczek (głównie Google Analytics) w celu zapewnienia jak najlepszej technicznej jakości usług. Ciasteczka są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania strony, dlatego prosimy cię o zaakceptowanie naszej polityki.

Zamknij