„Wonka” wielkim hitem w Polsce. Chalamet i czekolada przyciągają do kin

Reklama

Kino przechodzi w ostatnich miesiącach wielki kryzys, o czym świadczy duży spadek liczby widzów kupujących bilety. Dotyczy to głównie gorących premier, czyli amerykańskich blockbusterów nakręconych za setki milionów dolarów. Zdarzają się jednak wyjątki, a jednym z nich jest Wonka. Okazuje się, że nowy film z Timotheem Chalametem rozbił bank!

„Wonka” wielkim hitem. Zobaczyło go 400 tys. polskich widzów

Dystrybutor Warner Bros Pictures, pochwalił się wynikami sprzedaży biletów na Wonka. W ciągu niecałego tygodnia film zobaczyło aż 400 tys. polskich widzów. To świetny rezultat, szczególnie że premiera miała miejsce w dość gorącym okresie przedświątecznym, w którym wielu osobom brakuje czasu na wizytę w kinie. Wiadomość przekazał oficjalny profil Warner Bros Pictures na Facebooku:

Dalsze prognozy sprzedażowe są raczej korzystne. Film zgarnia niezłe recenzje krytyków (średnia ocen krytyków na Filmwebie to 6,5/10) i pozytywne opinie widzów, o czym świadczy średnia 7,0/10 na Filmwebie. Na plus działa również brak głośnej konkurencji oraz rodzinny klimat świąt, który sprzyja takim filmom Ostatecznie Wonkę zobaczy ok. 700-800 tys. polskich widzów.

O czym opowiada „Wonka”?

Wonka to kolejna, trzecia już wariacja na temat popularnej powieści dla dzieci „Charlie i fabryka czekolady” napisanej przez Roalda Dahla. W 1971 roku powstała pierwsza ekranizacja, ale znacznie bardziej znana jest wersja z 2005 roku, którą wyreżyserował Tim Burton, a w główną rolę wcielił się Johnny Depp.

Wonka stanowi prequel do historii opowiedzianej w książce oraz obu ekranizacjach. Opowiada o wydarzeniach z czasu, kiedy Willy Wonka był młody i dopiero zakładał fabrykę czekolady. Film ma familijny klimat, co doskonale widać na zwiastunie:

Wonka (2023) – zwiastun

Jeśli spodobał wam się zwiastun, lub po prostu macie ochotę na dobre kino familijne, to koniecznie wybierzcie się do kina!

Reklama

Napisz komentarz

By korzystać ze strony, zaakceptuj ciasteczka. Więcej informacji

Strona korzysta z ciasteczek (głównie Google Analytics) w celu zapewnienia jak najlepszej technicznej jakości usług. Ciasteczka są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania strony, dlatego prosimy cię o zaakceptowanie naszej polityki.

Zamknij