To będzie najlepszy polski film historyczny. Zobacz pierwszy zwiastun „Kos”

Reklama

Polskie kino historyczne jest w opłakanym stanie, a kolejne wielkie widowiska wyprodukowane za państwowe pieniądze (np. Legiony), wieją nudą. Na szczęście jest film, który może to zmienić. To Kos, czyli opowieść o Tadeuszu Kościuszce, a konkretniej o jego udziale w powstaniu kościuszkowskim. Właśnie wyszedł pierwszy zwiastun filmu. Czy rzeczywiście będzie to przełom w polskim kinie historycznym?

Kos: pierwszy zwiastun filmu

Telewizja Polska, która jest współproducentem filmu, właśnie udostępniła pierwszy zwiastun Kos:

Jak na razie nie zdradza on za wiele z przebiegu fabuły, ale już teraz można stwierdzić, że film wygląda naprawdę nieźle. Widać włożone pieniądze, które nie tylko zaowocowały wiarygodnym odtworzeniem realiów epoki (kostiumy, budynki, broń, statyści), ale też przełożyły się na angaż dobrych aktorów. W tytułowej roli wystąpił Jacek Braciak, ale wtóruje mu Bartosz Bielenia jako Ignac oraz Robert Więckiewicz jako rotmistrz Dunin.

Kos: kiedy premiera filmu?

Kos trafi na ekrany polskich kin na początku 2024 roku. Dokładna data jeszcze nie jest znana, ale zapewne poznamy ją w ciągu najbliższych kilku tygodni. Dystrybutorem jest TVP Produkcja Kinowa. Film wyreżyserował Paweł Maślona (Atak paniki), a scenarzystą jest debiutant o długim doświadczeniu dziennikarskim, Michał Zieliński. Premiera Kos na pewno zostanie poprzedzona długa kampanią reklamową, a już wkrótce otrzymamy kolejne zwiastuny i plakaty promocyjne!

Nadciąga najlepszy polski film historyczny?

Wszystko wskazuje na to, że Kos będzie najlepszym polskim filmem historycznym ostatnich lat. 18 września 2023 roku odbył się zamknięty pokaz prasowy dla krytyków, którzy wypowiadają się o filmie w samych superlatywach. Aktualna średnia ocen krytyków na Filmwebie to aż 8/10. Sądząc po ich opiniach, czeka nas świetnie napisany film, który nie boi się krwi, brutalności oraz błyskotliwych scen. Na premierę kinową przyjdzie nam jeszcze trochę zaczekać, ale ja na pewno wybiorę się do kina!

Reklama

Napisz komentarz

By korzystać ze strony, zaakceptuj ciasteczka. Więcej informacji

Strona korzysta z ciasteczek (głównie Google Analytics) w celu zapewnienia jak najlepszej technicznej jakości usług. Ciasteczka są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania strony, dlatego prosimy cię o zaakceptowanie naszej polityki.

Zamknij