Pierwszy zwiastun „Civil War” Alexa Garlanda. Czy A24 rozbije bank?

Reklama

A24 wypuściło właśnie pierwszy zwiastun Civil War, długo wyczekiwanego filmu wyreżyserowanego przez Alexa Garlanda. Produkcja zaczęła się jeszcze w 2022 roku, a film trafi na ekrany kin już w kwietniu. Czy rzeczywiście jest na co czekać?

„Civil War” – zwiastun filmu A24

Civil War to film wojenny nakręcony przez studio A24 i wyreżyserowany przez Alexa Garlanda, który na ekrany kin trafi 26 kwietnia 2024 roku. W obsadzie znaleźli się m.in. Kirsten Dunst oraz Cailee Spaeny. Zobaczcie pierwszy zwiastun Civil War:

Reklama

Civil War – fabuła

Jak na razie nie wiadomo zbyt wiele na temat fabuły Civil War. Alex Garland zapowiadał w wywiadach, że film rozgrywa się w najbliższej przyszłości, ale stanowi metaforę dla obecnego konfliktu politycznego, który dzieli amerykańskie społeczeństwo.

Bohaterami produkcji jest grupa niezależnych reporterów. Relacjonują oni działania wojenne pomiędzy rządem federalnym a konfederacją stanów, które ogłosiły secesję i zaatakowały Waszyngton. To tyle, bo zwiastun Civil War pozostaje tajemniczy i nie zdradza zbyt wiele na temat fabuły. Wiadomo jedynie, że w filmie będzie dużo scen batalistycznych, a reżyser stawia raczej na realizm, niż nadmierne efekciatstwo.

Szykuje się kolejny sukces A24?

A24 to amerykańskie studio filmowe, które produkuje głównie kino artystyczne i niezależne. Ich Wszystko wszędzie naraz zgarnęło w zeszłym roku aż siedem Oscarów, a to dopiero wierzchołek góry lodowej. W portfolio firmy znajdują się m.in. Ex Machina, Lady Bird czy Moonlight.

Studio współpracuje z wieloma znanymi reżyserami, zostawiając im ogromną, a czasami wręcz nieograniczoną swobodę twórczą w dysponowaniu budżetem. Jednym z nich jest Alex Garland, który nakręcił wspomnianą już Ex Machinę, ale też Anihilację czy niedawne Men. To utalentowany reżyser o dość specyficznym stylu, którego nie widać na zwiastunie Civil War. Zobaczymy, jak będzie w samym filmie!

Reklama

Napisz komentarz