Olga Kurylenko jako królowa wojowniczka. Zobacz zwiastun „Boudica: Queen of War”

Reklama

W sieci pojawił się zwiastun filmu Boudica: Queen of War, biografii przywódczyni plemienia Icenów. Bitwy, akcja, wielka polityka oraz silna postać kobieca, w którą wciela się Olga Kurylenko – czy rzeczywiście jest na co czekać?

Zwiastun Boudica: Queen of War. Czy jest na co czekać?

To jeden z niewielu filmów, które rozgrywają się w czasach Cesarstwa Rzymskiego. Oto zwiastun Boudica: Queen of War:

Choć na zwiastunie widać kilka spektakularnych scen, to film jest raczej niskobudżetowy. Twórcy starają się to dość sprawnie zamaskować, ale raczej nie należy oczekiwać wielkiego widowiska. Boudica: Queen of War na pewno powinni zobaczyć fani historii starożytnej oraz bitew (choćby ze względu na zainteresowanie historią plemienia Icenów), ale zwykli, niedzielni widzowie raczej nie będą się bawić najlepiej. Chociaż kto wie, może film odniesie duży sukces i okaże się zjadliwy dla szerszej publiczności?

Reklama

Boudica: Queen of War to szansa dla kina historycznego

Widowiskowe kino historyczne jest w ostatnich latach w odwrocie. Co prawda raz na jakiś czas powstają głośne filmy nawiązujące do starożytności lub średniowiecza, ale z reguły osiągają słabe wyniki finansowe, o czym świadczy komercyjna porażka niedawnego Ostatniego pojedynku wyreżyserowanego przez Ridley’a Scotta. A szkoda, bo dawne czasy to świetny materiał na angażujący film. Dotyczy to szczególnie historii Cesarstwa Rzymskiego, która obfituje w krwawe wojny, wielką politykę oraz wybitne postacie – także bohaterki kobiece, uwielbiane przez współczesnych filmowców.

Twórcy Boudica: Queen of War sięgnęli po jedną z najbardziej znanych kobiet starożytności – Boudikę. To przywódczyni plemienia Icenów, która wypowiedziała wojnę Cesarstwu Rzymskiemu. Do dzisiaj wiele osób czci ją na terenie Wielkiej Brytanii, a jej pomnik pojawia się chociażby w zakończeniu filmu Kłamstwo. Co prawda wystarczy głębiej wczytać się w jej historię, aby zauważyć, że Boudika tak naprawdę nic nie osiągnęła, a jedynie doprowadziła do rzezi swojego ludu, przez co trudno ją pozytywnie oceniać. W tym kontekście polecam świetne i krótkie filmy popularnonaukowe o Boudyce, zamieszczone na kanałach Historia Civilis oraz Kings and Generals.

Nie mam wątpliwości, że Boudika to ciekawa postać historyczna. Można o niej nakręcić bardzo dobry film, ale czy rzeczywiście udało się to twórcom Boudica: Queen of War? Przekonamy się o tym już 27 października 2023 roku. To właśnie wtedy film trafi do kin (choć raczej nie w Polsce) oraz na serwisy VOD.

Reklama

Napisz komentarz

By korzystać ze strony, zaakceptuj ciasteczka. Więcej informacji

Strona korzysta z ciasteczek (głównie Google Analytics) w celu zapewnienia jak najlepszej technicznej jakości usług. Ciasteczka są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania strony, dlatego prosimy cię o zaakceptowanie naszej polityki.

Zamknij