Ile kosztuje FlixClassic w 2024 roku? Cena subskrypcji

Reklama

Na polskim rynku funkcjonuje szereg mało znanych serwisów VOD, a jednym z nich jest FlixClassic. Platforma powstała w 2022 roku, a w jej katalogu znajdują się przede wszystkim klasyki kina. Ile kosztuje FlixClassic w 2024 roku? Wyjaśniam, co można zobaczyć w serwisie i jaka jest aktualna cena subskrypcji.

Ile kosztuje FlixClassic? Aktualna cena

FlixClassic, podobnie jak Netflix czy HBO Max, działa w modelu subskrypcyjnym. Użytkownicy w zamian za regularne płatności uzyskują dostęp do całego katalogu, czyli wszystkich filmów i seriali znajdujących się na platformie.

Cena FlixClassic zależy od wybranego pakietu. Obecnie w sprzedaży są trzy pakiety:

  • Pakiet srebrny na 1 miesiąc za 12,99 zł (155,88 zł rocznie),
  • Pakiet złoty na 3 miesiące za 35,99 zł (143,96 zł rocznie),
  • Pakiet purpurowy na 1 rok za 129,90 zł.

FlixClassic wzoruje się zatem na konkurentach takich jak Disney+ czy SkyShowtime i oferuje niższą cenę dla osób, które wykupią subskrypcję na czas dłuższy, niż jeden miesiąc. To popularna strategia, której celem jest utrzymanie użytkowników. Pomaga w tym również niska cena FlixClassic – serwis celuje w wąską niszę, czyli kinomanów, którzy lubią stare, trudno dostępne produkcje.

Reklama

Co znajduje się na FlixClassic?

Na FlixClassic znajdują się stare produkcje, które zapisały się złotymi zgłoskami w historii kina. Kolekcja jest dość bogata i zawiera zarówno mało znane perełki, jak i kultowe tytuły, które do dzisiaj cieszą się ogromną popularnością. Platforma zapewnia bogaty wybór starych filmów niemych oraz sporo kina europejskiego sprzed kilkudziesięciu lat.

Katalog FlixClassic jest spory i polecam przejrzeć go samodzielnie. Należy przy tym pamiętać, że część filmów dostępnych na platformie jest już w domenie publicznej, dzięki czemu można je oglądać i udostępniać za darmo. Dotyczy to szczególnie starych filmów niemych. FlixClassic oferuje je jednak w dobrej jakości i z polskimi napisami, które często jest bardzo trudno znaleźć w wolnym dostępie.

FlixClassic – czy warto?

Subskrypcja FlixClassic jest bardzo tania. W cenie 129,90 zł za rok subskrybenci otrzymują dostęp do rozbudowanej bazy klasyki kina. Moim zdaniem jest to jeden z najciekawszych serwisów streamingowych na polskim rynku. Zdecydowanie wolę go od Netflixa, na którym od dłuższego czasu pojawiają się treści niskiej jakości.

Niestety FlixClassic nie ma szans w starciu z popularniejszą konkurencją, ale warto rozważyć zakup subskrypcji. Choćby po to, żeby wspierać dostęp do ambitnej kultury i raz na jakiś czas zobaczyć na własne oczy najważniejsze filmy w historii kina.

Reklama

Napisz komentarz

By korzystać ze strony, zaakceptuj ciasteczka. Więcej informacji

Strona korzysta z ciasteczek (głównie Google Analytics) w celu zapewnienia jak najlepszej technicznej jakości usług. Ciasteczka są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania strony, dlatego prosimy cię o zaakceptowanie naszej polityki.

Zamknij