„Kolor purpury” z nowym zwiastunem. Czy jest lepiej niż u Spielberga?

Reklama

Warner Bros wypuścił nowy, drugi już zwiastun filmu Kolor purpury. Musical trafi do kin na całym świecie już za niecałe trzy miesiące. Czy jest na co czekać?

Kolor purpury (2023) – nowy zwiastun

W serwisie YouTube pojawił się nowy zwiastun Koloru purpury. Przedstawia on wszystkie najważniejsze postacie filmu i pokazuje nowe podejście do klasycznej historii, którą znamy z kultowego filmu Stevena Spielberga. Zobacz zwiastun Kolor purpury w serwisie Youtube:

Jest kolorowo, a nowa wersja opowieści to typowy gatunkowy musical. Możemy spodziewać się dużej liczby piosenek – miejmy nadzieję, że będą one kreatywne oraz dobrze nakręcone.

Nowa wersja filmu Spielberga. O czym opowiada Kolor purpury?

Kolor purpury to adaptacja powieści amerykańskiej pisarki Alice Walker pod tym samym tytułem. Tekst napisany został w formie epistolarnej, co oznacza, że historia jest opowiadana w formie listów oraz wpisów do dziennika. Główną bohaterką jest Celie, 14-letnia czarnoskóra dziewczynka, która żyje i dorasta na głębokim, amerykańskim Południu. Rasizm, spory oraz wykorzystywanie to jedynie część problemów, z jakimi musi się ona zmierzyć.

W 1985 roku Steven Spielberg nakręcił Kolor purpury. Ten kultowy film zgarnął aż 5 Oscarów spośród 11 nominacji, w tym statuetkę w kategorii Najlepszy Film. Spielberg nakręcił wielkie dzieło, które do dzisiaj świetnie się ogląda. Zresztą nie jest to jedyna udana adaptacja powieści Alice Walker. W 2005 roku na deskach nowojorskich teatrów pojawiła się adaptacja powieści. Historie opowiadające o problemach rasowych oraz Afroamerykanach cieszą się obecnie ogromną popularnością, więc Warner Bros wyczuł okazję do zysku. Ale czy faktycznie im się to uda?

Nowa wersja Koloru purpury nie wygląda źle, choć raczej nie będzie to wybitny film. Adaptacja Spielberga jest świetnie nakręcona i wyważona, zaś reżyser nowej wersji postanowił pójść w kierunku musicalu, inspirując się sztuką wystawianą na Broadway’u. Nie ma w tym nic złego, ale fani Spielberga, którzy wybiorą się do kina, niemal na pewno niemile się zaskoczą zupełnie inną konwencją.

Premiera Koloru purpury (2023) nastąpi 20 grudnia 2023 roku. To data premiery światowej, ale polski dystrybutor zapewne wypuści film w tym samym dniu, korzystając z przerwy świątecznej, w trakcie której do kina na pewno pójdzie wielu widzów. Jeśli ciekawią Cię filmy historyczne, to koniecznie sprawdź zwiastun Boudica: Queen of War z Olgą Kurylenko w roli głównej!

Reklama

Napisz komentarz

By korzystać ze strony, zaakceptuj ciasteczka. Więcej informacji

Strona korzysta z ciasteczek (głównie Google Analytics) w celu zapewnienia jak najlepszej technicznej jakości usług. Ciasteczka są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania strony, dlatego prosimy cię o zaakceptowanie naszej polityki.

Zamknij