Nadchodzi „Pokolenie V”, spin-off „The Boys”. Superbohaterowie idą do szkoły

Reklama

Już wkrótce na Amazon Prime Video pojawi się nowy serial Pokolenie V. Fani The Boys, głośnej produkcji dyskutującej z konwencją kina bohaterskiego, już zacierają ręce. Ale serial może spodobać się też nastolatkom oraz niedzielnym widzom.

Pokolenie V – zwiastun. Co wiemy o spin-offie The Boys?

W sieci pojawiło się już kilka zwiastunów Pokolenia V. Pierwszy z nich wyszedł w zeszłym miesiącu:

Natomiast kolejny zwiastun pojawił się dwa tygodnie temu:

Pokolenie V opowiada historię kilku młodych superbohaterów, którzy trafiają do szkoły prowadzonej przez Vought International. Ich zadaniem jest osiągnięcie jak najlepszych wyników. Żeby tego dokonać i trafić na szczyt, trzeba po drodze złamać wiele zasad moralnych. Sądząc po obu zwiastunach wygląda na to, że serial dostarczy widzom wiele wrażeń!

Pokolenie V – data premiery. Kiedy wyjdą poszczególne odcinki pierwszego sezonu?

Znamy już datę premiery wszystkich części serialu. Pierwsze trzy odcinki Pokolenia V pojawią się na Amazon Prime Video już 29 września 2023 roku. Wpisuje się to w politykę amerykańskiego giganta, który z reguły wypuszcza najpierw trzy odcinki serialu, a potem wydaje każdy kolejny co tydzień. Tak też stanie się tym razem. Pierwszy sezon Pokolenia V ma łącznie 8 odcinków, oto daty premiery każdego z nich:

  • Odcinek 1 – 29 września 2023,
  • Odcinek 2 – 29 września 2023,
  • Odcinek 3 – 29 września 2023,
  • Odcinek 4 – 6 października 2023,
  • Odcinek 5 – 13 października 2023,
  • Odcinek 6 – 20 października 2023,
  • Odcinek 7 – 27 października 2023,
  • Odcinek 8 – 3 listopada 2023.

A zatem na finałowy odcinek Pokolenia V przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Reklama

The Boys to świeże spojrzenie na superbohaterów. Czy Pokolenie V powtórzy ten sukces?

The Boys to absolutnie świetna produkcja i jeden z tych rzadkich przypadków, w których serial okazał się znacznie lepszy od komiksów. Co prawda twórcy adaptacji bardzo daleko odeszli od literackiego pierwowzoru, a różnice między komiksem a jego adaptacją rzeczywiście są ogromne, ale zdaniem fanów większość zmian wyszła raczej na plus. Dzięki nim serial jest nieco dynamiczniejszy i skupia się na innych kwestiach, w tym rozszerza rolę Homelandera, czyli psychopatycznej wersji Supermana. Gra go Anthony Starr, który niedawno wystąpił jako zły ojciec w niezłym horrorze Pajęczyna.

Homelander pojawia się również w zwiastunie Pokolenia V – ale nie jako człowiek, lecz jako statua na dziedzińcu. Widmo najbardziej znanego (i najbardziej odrażającego moralnie) superbohatera czai się nad szkołą. Każdy, kto oglądał The Boys wie, że korporacji Vought International nie zależy na dobrze swoich podopiecznych. Zwiastun nie zdradza motywów i planu korporacyjnych menedżerów, ale młodzi superbohaterzy na pewno zmierzą się nie tylko z własnymi słabościami.

Główną zaletą The Boys jest urealnienie konwencji kina superbohaterskiego. „Supki” są ludźmi, a ich działania wywołują realny (i z reguły niszczący) wpływ na świat wokoło. Pokolenie V bierze na warsztat nastoletnich bohaterów. Będzie to coś w rodzaju kultowych Młodych Tytanów (ktoś pamięta odcinek Mad Mod, w którym tytułowi superbohaterowie trafili do szkoły?), ale w wersji dla dorosłych. Spodziewajmy się pokazania problemów okresu dojrzewania w wersji ekstremalnej.

Seriale dla młodzieży cieszą się obecnie ogromną popularnością, co na pewno zwiększy szanse Pokolenia V na odniesienie sukcesu pod względem liczby widzów. Ale czy serial sprawdzi się pod względem artystycznym? Przekonamy się o tym już 29 września 2023 roku!

Reklama

Napisz komentarz

By korzystać ze strony, zaakceptuj ciasteczka. Więcej informacji

Strona korzysta z ciasteczek (głównie Google Analytics) w celu zapewnienia jak najlepszej technicznej jakości usług. Ciasteczka są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania strony, dlatego prosimy cię o zaakceptowanie naszej polityki.

Zamknij