Pierścienie Władzy sezon 2 – kiedy premiera? Wszystko, co wiemy

Reklama

Drugi sezon Władcy Pierścieni: Pierścieni Władzy zbliża się nieubłaganie, choć na jego premierę przyjdzie nam jeszcze poczekać. Najdroższy serial w historii osiągnął jedynie połowiczny sukces, ale twórcy i tak zapowiedzieli, że będą kontynuować opowiadanie historii ze świata Tolkiena. Kiedy nastąpi premiera 2. sezonu Pierścieni Władzy? Czego możemy się po nim spodziewać?

Pierścienie Władzy sezon 2 – data premiery

Premiera 2. sezonu Pierścieni Władzy odbędzie się jeszcze w 2024 roku. Jak na razie nie znamy dokładnej daty premiery, choć prawdopodobnie pierwsze odcinki pojawią się na Amazon Prime Video w listopadzie lub grudniu 2024 roku. Możliwe, że nastąpi to jeszcze wcześniej, choć nie można również wykluczyć opóźnień, które często zdarzają się w przypadku wysokobudżetowych widowisk fantasy.

Zdjęcia do 2. sezonu Pierścieni Władzy rozpoczęły się pod koniec 2022 roku i zakończyły się w lipcu 2023 roku. Amazon Prime Video nie wydał żadnego komunikatu w tej sprawie, ale na podstawie doniesień dziennikarzy wiemy, że jak na razie nie było konieczności robienia dokrętek. Postprodukcja serialu potrwa od 12 do 24 miesięcy. Strajk scenarzystów hollywoodzkich nie wpłynął na prace nad produkcją, bo scenariusze wszystkich odcinków powstały przed jego rozpoczęciem.

Reklama

Kiedy pojawi się zwiastun 2. sezonu Pierścieni Władzy?

Na zwiastun 2. sezonu Pierścieni Władzy przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Kampania marketingowa 1. sezonu zaczęła się na krótki czas przed jego premierą. Amazon lubi trzymać widzów w niepewności, więc zapewne także i tym razem zwiastun serialu pojawi się pod koniec wakacji.

Fabuła 2. sezonu Pierścieni Władzy: czego możemy się spodziewać?

Twórcy Pierścieni Władzy od początku opowiadają własną historię, która nie ma zbyt wiele wspólnego z twórczością Tolkiena. Oczywiście II era pozostaje najsłabiej opisanym okresem w historii Śródziemia, ale wciąż wiemy o niej sporo. Mimo to showrunnerzy postanowili pozmieniać wiele kluczowych szczegółów, przez co trudno przewidzieć, co się dalej wydarzy.

Nie będę ukrywał, że 1. sezon Pierścieni Władzy bardzo mi się nie podobał. Napisałem nawet długą recenzję, w której zdołałem opisać jedynie część moich zarzutów. Czytałem dużo Tolkiena i jestem fanem jego twórczości, ale trudno mi przewidzieć, w którą stronę potoczy się fabuła 2. sezonu. Cóż, przekonamy się o tym jeszcze w tym roku!

Reklama

1 komentarz do “Pierścienie Władzy sezon 2 – kiedy premiera? Wszystko, co wiemy”

Napisz komentarz

By korzystać ze strony, zaakceptuj ciasteczka. Więcej informacji

Strona korzysta z ciasteczek (głównie Google Analytics) w celu zapewnienia jak najlepszej technicznej jakości usług. Ciasteczka są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania strony, dlatego prosimy cię o zaakceptowanie naszej polityki.

Zamknij