„Nasza bandera znaczy śmierć” anulowane. HBO nie zamówi 3. sezonu

Reklama

HBO podjęło dzisiaj decyzję o anulowaniu serialu Nasza bandera znaczy śmierć. Komedia o piratach nie dostanie trzeciego sezonu.

Serial komediowy o piratach anulowany

Dobrych seriali komediowych, które nie są typowymi sitcomami, jest raczej niewiele. Jednym z nich jest Co robimy w ukryciu, nakręcone na podstawie wyjątkowo udanego filmu w reżyserii Taiki Waititego. Nowozelandzki twórca słynie ze specyficznego poczucia humoru. Realizuje je nie tylko jako reżyser i scenarzysta, ale też jako aktor. W Nasza banda znaczy śmierć grał jedną z kluczowych postaci – Czarnobrodego. Niestety, nie zobaczymy jego dalszych losów, bo serial został właśnie anulowany.

Nasza banda znaczy śmierć to serial komediowy wyprodukowany przez HBO Max, który opowiada o życiu piratów na początku XVIII wieku, a więc już po złotych czasach piractwa. Główny bohater, Stede Bonnet, to postać historyczna. W rzeczywistości był znanym i budzącym grozę korsarzem, ale w serialu jest posiadaczem ziemskim w kryzysie wieku średniego, który postanawia porzucić wygodne życie i zostać piratem.

Reklama

Dlaczego nie będzie 3. sezonu „Nasza bandera znaczy śmierć”?

W marcu 2022 roku wyszedł 1. sezon serialu. Zebrał bardzo dobre recenzje krytyków, spodobał się również dużej części widzów, choć ich opinie były mniej entuzjastyczne. Premiera 2. sezonu miała miejsce w październiku 2023 roku, a więc całkiem niedawno. Ponownie, krytycy byli zadowoleni, a opinie widzów były raczej pozytywne.

HBO mimo to podjęło decyzję o anulowaniu serialu. Nie podano powodu, a my jak na razie nie wiemy, dlaczego nie będzie 3. sezonu Nasza bandera znaczy śmierć. Variety, które jako pierwsze podało informację, nie ma takich informacji. W praktyce prawdopodobnie oglądalność 2. sezonu była na tyle niska, że platformie nie opłacało się wyłożyć środków na kontynuowanie historii.

Trochę szkoda, bo piraci ostatnio dość rzadko pojawiają się w kinie czy telewizji, a jak już, to są to słabe produkcje takie jak Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara. Nasza bandera znaczy śmierć w ciekawy sposób wyśmiewała absurdy filmów o piratach. Warto dać jej szansę, nawet jeśli historia opowiadana w serialu nie będzie kontynuowana.

Reklama

Napisz komentarz

By korzystać ze strony, zaakceptuj ciasteczka. Więcej informacji

Strona korzysta z ciasteczek (głównie Google Analytics) w celu zapewnienia jak najlepszej technicznej jakości usług. Ciasteczka są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania strony, dlatego prosimy cię o zaakceptowanie naszej polityki.

Zamknij