Gwiezdne Wojny: Andor sezon 2 – kiedy premiera? Wszystko, co wiemy

Reklama

Andor to jeden z nowych seriali ze świata Gwiezdnych Wojen. Disney od dłuższego czasu wypuszcza po kilka różnych produkcji na rok, to historia Cassiana Andora, który wbrew swoim chęciom staje do walki z Imperium Galaktycznym, wyróżnia się na ich tle wysoką jakością produkcji oraz realistyczną konwencją. Serial zebrał wiernych fanów, którzy ze zniecierpliwieniem czekają na dalszy ciąg przygód bohatera. Kiedy nastąpi premiera 2. sezonu Gwiezdnych Wojen: Andor? Co wiemy o fabule serialu?

Gwiezdne Wojny: Andor sezon 2 – kiedy premiera? Wszystko, co wiemy

Zgodnie z najnowszymi doniesieniami amerykańskich mediów, premiera 2. sezonu Gwiezdnych Wojen: Andor nastąpi w pierwszej połowie 2025 roku. To rezultat strajku scenarzystów, który znacząco opóźnił produkcję, bo pierwotnie kontynuacja miała wyjść jeszcze w 2024 roku. Niestety opóźnienie najwyraźniej jest znaczące, bo w harmonogramie premier Disney+ na obecny rok nie ma żadnej wzmianki o Andorze, choć jest w nim kilka innych produkcji ze świata Gwiezdnych Wojen.

Należy jednak zaznaczyć, że aktualne informacje na temat premiery 2. sezonu to nieoficjalne plotki, oparte głównie na doniesieniach amerykańskich dziennikarzy. Oczywiście może okazać się, że twórcy serialu zdążą go dokończyć jeszcze w 2024 roku. Jest to jednak mocno wątpliwe, szczególnie że jak na razie nie wiemy nawet, czy zdjęcia do 2. sezonu już się zakończyły. Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i czekać na kolejne informacje.

Reklama

Fabuła 2. sezonu Gwiezdnych Wojen: Andor. Czego możemy się spodziewać?

Pierwszy sezon serialu skończył się w momencie, który daje scenarzystom dużo swobody. Bohater niemal na pewno złączy swoje losy z Luthenem i rozpocznie otwartą wojnę z Imperium. Jednak zanim powstanie pełnoprawna rebelia, upłynie jeszcze dużo czasu. W drugim sezonie Andora zapewne zobaczymy konsolidację różnych ruchów rebelianckich, rozrzuconych po całej galaktyce. Cassian i Luthen muszą je zjednoczyć, żeby mieć szansę w walce z Imperium.

Mam również głęboką nadzieję, że twórcy kontynuują rozwijanie wątku pracowników imperialnej bezpieki. Jak napisałem w mojej recenzji 1. sezonu Gwiezdnych Wojen: Andor, bardzo podoba mi się ten wątek. Serial wreszcie poważnie traktuje tematykę opresyjności Imperium i prezentuje skomplikowany mechanizm służb specjalnych, które starają się walczyć z zagrożeniami wewnętrznymi, ale są za duże, żeby robić to efektywnie. Jestem ciekawy, co dalej stanie się z Dedrą Meero, czyli członkinią służb specjalnych. To bardzo interesująca postać, z ogromnym potencjałem na przyszłość. Przekonamy się o tym już w 2025 roku!

Reklama

Napisz komentarz

By korzystać ze strony, zaakceptuj ciasteczka. Więcej informacji

Strona korzysta z ciasteczek (głównie Google Analytics) w celu zapewnienia jak najlepszej technicznej jakości usług. Ciasteczka są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania strony, dlatego prosimy cię o zaakceptowanie naszej polityki.

Zamknij